økosystemet

Innoventus Sør skifter navn - inspirert av verdens nest høyeste fjell

Innoventus Sør skifter navn til K2 Gründerlab for å markere en ny fase og tydeliggjøre sin sentrale rolle i økosystemet for gründere, investorer, partnere og innovasjonsmiljøet i Agder.

Fra åpningen av Basecamp.
Publisert

K2 er verdens nest høyeste fjell, og kjent for å være det mest krevende å bestige. Navnevalget symboliserer dermed de høye ambisjonene og forståelsen av at veien til suksess for gründere kan være kompleks og utfordrende. 

K2 Gründerlab skal, ifølge en pressemelding, være et sted hvor gründere mottar nødvendig støtte, kompetanse og ressurser for å håndtere og overvinne disse utfordringene. 

En sterkere posisjon i regionen 

Organisasjonen vil fortsette å fungere som et samlingspunkt og pådriver for utviklingen av nye vekstbedrifter og styrke miljøet rundt. 

Administrerende direktør Lars Andreas Grønningsæter Aglen uttaler: 

– Med navnbyttet til K2 Gründerlab understreker vi organisasjonens strategiske mål om å være regionens sentrale aktør innen innovasjon, entreprenørskap og investeringsmuligheter. Vår ambisjon er å fungere som en foretrukket samarbeidspartner for gründere med betydelige vekstambisjoner og for investorer som ønsker tilgang til innovative og fremtidsrettede bedrifter.