-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
Utvikler | Nettbil
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
-
Director of Engineering | No Isolation
-
Lead Engineer for Oslo or Grimstad | Davidhorn
coworking
Coworking-gigant utvider til flere norske byer: – Vil bli landsdekkende innen 2030
IWG åpner flere Spaces- og Regus-kontorer i Bergen, Tromsø og Lillestrøm.

Den globale coworkings-aktøren IWG, som eier kontorhotell-konseptene Spaces og Regus, fortsetter ekspansjonen i Norge med tre nye sentre i Tromsø, Bergen og Lillestrøm.
– Fokusområdet nå er å bli landsdekkende i Norge innen 2030, sier Moeez Asif, partnership sales manager i IWG til Shifter.
– Vi skal ha minst et etablert senter, ikke bare i de store byene som Bergen, Stavanger og Trondheim, men også ved mindre steder som Tønsberg, Lillestrøm og Tromsø, utdyper han.
Tromsø-etableringen markerer selskapets nordligste lokasjon i Norge så langt. Senteret etableres i samarbeid med T Kolstad Eiendom AS i fjerde etasje i Grønnegata 78 midt i Tromsø sentrum. Tiger Næringsmegling har også bistått avtalen, opplyses det.
Les også: Spaces åpner nye lokaler på Grünerløkka
Ekspanderer til flere byer
I Bergen åpner IWG sitt fjerde senter, mens også Lillestrøm får sitt første.
- Lillestrøm Regus: Elvesvingen 23. Gårdeier er Anfinsen Eiendom as. 234 kvadratmeter.
- Bergen Regus: Lars Hilles Gate 19. Gårdeier Entra. 750 kvadratmeter.
Selskapet er også i sluttfasen om flere avtaler i andre byer. I tillegg jakter de enda flere lokasjoner.
– Vi ser alltid etter nye steder for å etablere vårt konsept. Med disse 3 signeringene er vi nå oppe i 27 sentre og satser på flere partnerskap den nærmeste tiden, fortsetter Asif.
Planen er å åpne omtrent ti sentere hvert år i tiden fremover.
– Vi håper å lande noen flere avtaler før sommerferien tar til, sier Asif videre.
Fleksible løsninger i dyrtid
Shifter har tidligere skrevet om tøffe tider i coworkingsbransjen etter pandemien. Spaces etablerte blant annet kontorer i et av lokalene der coworkings-konseptet Wework hadde holdt til, før det gikk konkurs i Norge.
I dyrtid med høye renter søker folk nå etter fleksible kontorløsninger, ifølge Asif.
– Vi tilbyr fleksible kontorløsninger som kan leies fra måned til måned og helt opp til 36 måneder. Målet er å tilby fleksible løsninger fordi markedet har utviklet seg dit, sier han.
Asif fortsetter:
– Med tanke på dagens økte rentekostnader, inflasjon og generell usikkerhet ønsker ikke leietakere nødvendigvis å binde seg opp til 10-årige avtaler på tradisjonelt vis.
Mange bedrifter bruker også IWGs lokaler som et springbrett for videre vekst, påpeker han.
– De vet kanskje ikke hvor de er om to eller tre år, og da kan de bruke våre lokaler til å vokse i antall ansatte eller flere kontorer.
Asif forteller at IWG har et gjennomsnittlig belegg på 78 prosent i sine norske sentre.