-
Head of Engineering
-
Analytical Lead – Customer & Growth | Oslo Taxi
-
Head of Growth Platform | Oslo Taxi
-
Leder for folk og kompetanse | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
-
Fullstack & DevOps | Norad
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Medeier* | Boitano
-
Utvikler | Blank
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
emisjon
Dronegründer henter millioner fra Wall Street-rakett
Den norske droneprodusenten Rift Dynamics har sikret seg millioninvestering fra Ondas Holdings.
Rift Dynamics har hentet seks millioner fra det amerikanske investeringsselskapet Ondas Holdings, som har vært en børsrakett på Wall Street, melder Finansavisen.
Rift Dynamics har tidligere hentet inn 2,5 millioner kroner til sammen i risikokapital siden oppstart. I tillegg har bedriften mottatt støtte fra Innovasjon Norge.
Ifølge avisen verdsetter den seneste transaksjonen det norske selskapet til 67 millioner kroner.
Gründer og daglig leder Knut Roar Wiig ønsker ikke selv å oppgi emisjonsbeløp eller verdsetting. Wiig har tidligere startet Nordic Unmanned, som han tok på børs i 2020. Tidligere i år gikk selskapet konkurs.
Rift Dynamics har i tillegg til emisjonen landet strategiske partnerskap med Ondas Holdings og Nammo om å selge droner til amerikanske forsvarskunder.
For 2025 ligger selskapet an til å omsette for rundt 15 millioner og levere et driftsresultat på omtrent 1,5 millioner kroner, rapporterer avisen.