-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Eviny Ventures ansetter!
-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab
Tesla kjøper startup med robottaxi-teknologi
Tesla kjøper DeepScale, en datateknologi-oppstart som kan hjelpe den med å utvikle førerløse kjøretøy, melder CNBC.
Avtalen kan hjelpe Teslas mål å levere biler med avanserte sjåførassistansesystemer som er gode nok til at eiere kan leie dem ut som "robotaxis" på en Uber-lignende plattform uten sjåfører.
DeepScales teknologi ble designet for å hjelpe bilprodusenter med å bruke lav-watt prosessorer, som er standard i de fleste biler, for å gi veldig nøyaktig datamaskinvisjon. Disse prosessorene jobber med sensorer, kartlegging, planlegging og kontrollsystemer, slik at biler kan forstå hva som skjer rundt dem.
Denne uken sluttet DeepScale-administrerende direktør Forrest Iandola og startet i Tesla som en maskinellæringsforsker i staben, ifølge en kunngjøring han la ut på LinkedIn-siden sin.
Iandola sa ganske enkelt, “Jeg ble med i Tesla #Autopilot-teamet denne uken. Jeg gleder meg til å jobbe med noen av de lyseste sinnene i #deeplearning og #autonomousdriving. ”Iandola fikk en doktorgrad i elektroteknikk og informatikk ved UC Berkeley, der han jobbet med dype nevrale nett som kunne fungere på mobile enheter med relativt små mengder minne.
Ingen av selskapene ønsker å gå ut med informasjon om de nøyaktige vilkårene for avtalen.