-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
-
Director of Engineering | No Isolation
-
Lead Engineer for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
Lead Product Manager for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Fagansvarlig Data og innsikt | Eksfin
-
Chief Commercial Officer / VP Sales | Muybridge
-
Seniorutvikler | Cartagena
-
Recruitment Specialist | Rede People
FINTECH

Klarna doblet underskuddet, men skal tjene penger neste år
Det svenske selskapet øker kraftig i USA.
I sommer ble det kjent at verdivurderingen til den svenske fintech-kjempen Klarna ble kraftig kappet. Nå viser rapporten for tredje kvartal at selskapet har doblet underskuddet siden samme periode i fjor, til 2,1 milliarder svenske kroner i minus.
Likevel insisterer selskapet på at det siden sommeren har gjort store fremskritt, og er ifølge en uttalelse fra gründer og daglig leder Sebastian Siemiatkowski i rute til å tjene penger allerede i andre halvdel neste år.
Dermed gjentar han budskapet som Shifter rapporterte om fra gründerkonferansen Slush i Helsinki tidligere denne måneden.
I løpet av årets første ni måneder omsatte Klarna for 14,8 milliarder svenske kroner, som er en økning på 22 prosent fra fjoråret. Den fremgangen tilegner Siemiatkowski vekst i det britiske og amerikanske markedet. I USA hadde Klarna 31 millioner kunder i tredje kvartal, ifølge kvartalsrapporten, opp fra kun én million kvartalet før.