-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab
-
Data Engineer | Klaveness Digital
-
Medeiere* | Boitano AS

Tesla i samtaler om å bygge storfabrikk i Europa
Elbilprodusenten Tesla har vært i samtaler med myndigheter i Tyskland og Nederland om å bygge sin første fabrikk i Europa, ifølge Wall Street Journal.
Bilprodusenten har blant annet vært i samtaler med representanter for to delstater i Tyskland, skriver avisa og siterer ikke navngitte personer som har vært involvert i samtalene.
Selskapet ser for seg en storfabrikk i Europa hvor det kan bygges både biler og batterier, ifølge WSJ.
Tesla vil ikke selv kommentere påstandene.
Selskapet avslørte i forrige måned planer om å bygge en fabrikk i Shanghai for å øke produksjonskapasiteten.
Teslas planer om å ekspandere til globale markeder kan imidlertid bli truet av økte handelskonflikter og president Donald Trumps ønske om å beholder arbeidsplasser i USA.
(©NTB)