-
Chief Operating Officer (COO) | ROEST
-
CEO | Kontur AS
-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
Utvikler | Nettbil
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit

Skatteetaten skal ta skattesnyltere med nytt datasystem
Skatteetatens nyeste våpen i kampen mot økonomisk kriminalitet er en digital analyseplattform til 95 millioner kroner.
Det er Atea som har fått oppdraget med å levere og drifte systemet sammen med blant andre IBM, ifølge Finansavisen. Plattformen skal håndtere store mengder med både strukturert og ustrukturert data.
– Kort forklart kan vi nå bygge løsninger som lettere oppdager forsøk på skatteunndragelse, forklarer administrerende direktør Michael Jacobs i Atea.
Skatteetaten opplyser at en viktig del av formålet med plattformen er å hente inn mer data, uten å belaste skattyterne mer enn i dag.
– Det er lagt vekt på at systemene behandler informasjon på en sikker måte, i tråd med personvern og konfidensialitet, samtidig som de gir muligheter for dybdeanalyse og muligheter for risikovurderinger i sanntid, sier Jacobs.
(©NTB)