-
Head of Engineering
-
Analytical Lead – Customer & Growth | Oslo Taxi
-
Head of Growth Platform | Oslo Taxi
-
Leder for folk og kompetanse | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
-
Fullstack & DevOps | Norad
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Medeier* | Boitano
-
Utvikler | Blank
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
regnskap
Økte inntektene drastisk – men doblet underskuddet
Årsregnskapet for norske X1 Technologies viser sterk økning i inntekter, samtidig som kostnader knyttet til utvikling fortsetter å øke.
Det norske årsregnskapet for X1 Technologies viser kraftig økning i inntekter, men også i underskudd. Selskapet peker på internaktivitet mellom selskapene.
X1 Technologies lanserte i 2025 et forhåndssalg av sine humanoid-roboter. I årsregnskapet til selskapet skriver 1X Technologies at det er høye forventinger til at 2026 blir et viktig år.
– Styret forventer 2026 å bli et viktig år for 1X group da vi forbereder oss for de første kundeleveransene av selskapets humanoid robotplattform.
– Selskapet opererer i et marked som fortsatt er i tidligfasen av sin utvikling. Humanoid-roboter designet for bruk i hjemmet representerer en ny produktkategori og langtids markedsadopsjon er fortsatt avhengig av teknologisk fremskritt, produktytelse, kundeaksept og regulatorisk utvikling, skriver 1X.
Inntekter økte med over 300 mill. kr.
Det positive for det Moss-baserte selskapet, som i fjor flyttet hovedsete til USA og California der morselskapet 1X Holdings opererer, er at salgsinntektene økte fra drøye 6 millioner kroner i 2024, til 320 millioner kroner i 2025. Totale inntekter økte med over totalt 309 millioner kroner.
På den andre side økte kostnadene med nesten tre gangeren, fra 359,7 millioner kroner i 2024 til 973 millioner kroner i 2025.
Det ga 1X Technologies et driftsresultat på -648,9 millioner kroner i 2025. En nesten dobling fra -344,4 millioner kroner i 2024.
– Resultatet reflekterer fortsatt investeringer i utviklingen av gruppens humanoid-robotplattform og forberedelser for kommersialisering. I tillegg var resultatet sterkt preget av konserninterne kostnader som følge av konsernets rammeverk for internprising, skriver selskapet.
Økningen i inntekter viser også til økt konsernintern aktivitet.
Selskapet har en negativ beholdning på 111,1 million kroner, og for å komme tilbake til en positiv egenkapitalbeholdning har X1-gruppen tenkt til å konvertere en porsjon av den utestående gjelden til egenkapital.
Morselskapet 1X Holdings ble flyttet til USA i fjor på bakgrunn av skattereglene i Norge, da det ble umulig å hente inn kompetansen selskapet trengte.