-
Chief Operating Officer (COO) | ROEST
-
CEO | Kontur AS
-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
Utvikler | Nettbil
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
energi
Nysnø investerer i hydrogen-selskap
Zeg Power henter 200 millioner kroner.
Zeg Power har utviklet en teknologi for hydrogen-produksjon med integrert karbonfangst. Nå henter det norske selskapet kapital til sitt første anlegg, og det multinasjonale oljeservice-selskapet Schlumberger, leder an i runden, skriver DN.
Eksisterende eiere som Nysnø Klimainvesteringer, Institutt for Energiteknikk og StartupLab Founders Fund deltar også, skriver Zeg Power i en pressemelding.
– Å ha en teknologileder av et slikt kaliber som Schlumberger, med verdensomspennende fotavtrykk og nettverk, gir store muligheter, sier administrerende direktør i Zeg Power, Arild Selvig, i samme melding.
Selskapet ble startet i 2008 og er en spinn-off fra IFE, basert på FoU-innsats i instituttet fra 2001. I 2023 åpnes etter planen Zeg Powers første kommersielle anlegg.