-
Leder data og KI | SpareBank 1 Forvaltning
-
Arkitekt | SpareBank 1 Forvaltning
-
Head of Community Arena – Collektivet i Construction City | OBOS
-
Senior forretningsutvikler / produktleder - konsulent (2 stillinger) | Kadabra
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Engineering Manager | Handelsbanken
-
Erfaren mobilapp-utvikler | Handelsbanken
-
Fullstack-utvikler | Norad
AI
Ny AI-modell kodet i 30 timer på rad
Anthropic lanserer Claude Sonnet 4.5 – skal være best i verden på koding.
Anthropic lanserte mandag en ny AI-modell som de hevder er verdens beste på koding. Claude Sonnet 4.5 skal kunne bygge ferdige applikasjoner, ikke bare prototyper, melder TechCrunch.
I tidlige tester med bedriftskunder har AI-modellen kodet helt på egen hånd i opptil 30 timer, ifølge Anthropic-forsker David Hershey. I løpet av den tiden bygde modellen ikke bare en applikasjon, men satte også opp databasetjenester, kjøpte domenenavn og gjennomførte en sikkerhetsrevisjon.
– Claude Sonnet 4.5 representerer en ny generasjon av kodingsmodeller, sier Jeff Wang, sjef for AI-verktøyet Windsurf, i en uttalelse til TechCrunch.
Anthropics AI-modeller har det siste året blitt populære blant utviklere. Både Apple og Meta skal bruke Claude internt, ifølge TechCrunch. Men nylig har OpenAIs GPT-5 utfordret Anthropics dominans på området.
Nå hevder Anthropic at Claude Sonnet 4.5 presterer best i bransjen på flere kodingsbenchmarks. Modellen er tilgjengelig via API og i Claude-chatboten.
Selskapet lanserer også et verktøy kalt Claude Agent SDK, som utviklere kan bruke til å bygge sine egne AI-agenter. I tillegg får betalende brukere tilgang til en forskningsversjon som viser AI-modellen generere programvare i sanntid.