-
Data/Analytics Engineer | Nordea
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
-
Lead Security Software Engineer | Vespa.ai
-
Principal Software Engineer, AI | Bislab
-
Product Manager, Self-Service Growth | Unleash
-
Senior Technical Project Manager | Nofence
-
Growth Specialist | Noteless
-
Digital Innovation Consultant | BAHR
-
Strategisk rådgiver og prosjektleder - M365 | Frend
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
årsresultat
Mattespill tredoblet omsetningen og har hentet nær tre millioner
Eduplaytion får en omsetning nær tre millioner kroner i 2024.

Eduplaytion leverer mattespillet Numetry for barn. Selskapet ble startet av Kristoffer Engebø med base i Sogndal. På slutten av 2023 overtok Emilie Harr som daglig leder.
Selskapet når ut til 200 kommuner.
Fra 2023 til 2024 øker omsetningen i selskapet fra nær 700.000 til nær tre millioner kroner. Driftsresultatet på samme tid går fra minus 26 millioner kroner til minus 9,9 millioner kroner.
– 2024 var et krevende og lærerikt år for Eduplaytion, preget av endringer og en tydeligere retning. Vi tok noen vanskelige, men nødvendige grep for å sikre en mer bærekraftig drift. Resultatet er et mer fokusert og effektivt selskap, sier Harr.
– En viktig milepæl for oss var å etablere premium-avtaler med over 20 prosent av skolene i Norge. Det er vi stolte av. Og vi leverte nesten 200 prosent omsetningsvekst sammenlignet med 2023, sier Harr.
Hun forteller at målet i 2025 er å nå ut til flere elever.
– Vi skal fortsette veksten i det norske markedet, samtidig som vi har begynt å utforske muligheter utenfor Norge. På produktsiden jobber vi med innsikt fra brukerne for å gjøre Numetry enda mer relevant i skolehverdagen og styrke læringsutbyttet, sier Harr.
Hun forteller at selskapet også lukket også emisjon på 2,8 millioner kroner rett før sommeren, ledet av gründer og investorkontakt Kristoffer Engebø.