helse

Henter gründer til Tyskland-satsing

Helsetech-selskapet doblet omsetningen i fjor, og satt igjen med pluss på driften. Nå skal en tidligere gründer lede den tyske satsingen.

Anna von Stackelberg, Mark Rusten Michaelsen og Vinh Ngyuen.
Publisert Sist oppdatert

Flow Technologies vokser både raskt og lønnsomt. 

Selskapet som utvikler plattformen Flowzone for digital pasientoppfølging, henter nå to kommersielle profiler for å øke tempoet i Tyskland og Norge.

For å sette fart i Tyskland går de for en profil som selv har vært gründer. 

Anna von Stackelberg var med og grunnla det tyske journalsystemet Doctorly i 2017 og var kommersiell direktør der.

Von Stackelberg oppgir at hun tok Doctorly fra null til over én million euro i årlige gjentakende inntekter, i et selskap som skal ha hentet over 17 millioner dollar.

Doctorly unngikk i 2025 konkurs i siste time og ble til slutt kjøpt opp av det tyske programvareselskapet Frey.

– Jeg håper jeg kan bringe med meg min erfaring fra å kommersialisere helseteknologi i det tyske markedet, sier von Stackelberg i en kommentar.

Vinh Nguyen kommer fra rollen som medgründer og kommersiell direktør i Kolibri Forsikring, og var før det fire år i konsulentmarkedsplassen Folq som COO og vekstsjef.

– Det som traff meg de første ukene var folkene, energien og det faktum at kundene elsker produktet, sier Nguyen.

Overskudd i vekstfasen

Årsregnskapet for 2025 viser driftsinntekter på 12,2 millioner kroner, opp fra 5,2 millioner året før. Driftsresultatet endte på 3,4 millioner kroner, og årsresultatet på 3,35 millioner.

Egenkapitalen var ved årsskiftet på 29,8 millioner kroner av en balanse på 32,1 millioner – en indikasjon på at selskapet sitter på kapital hentet inn tidligere.

Selskapet ble stiftet i 2018 og holder til på StartupLab i Forskningsparken i Oslo.

Selskapet oppgir å ha 14 ansatte.

Tyske klinikker på liste

Ifølge selskapet har det signert nærmere 30 klinikker og sykehus i Tyskland.

I Norge har Flow nylig fått inn Blå Kors, som selskapet selv omtaler som en av landets største kjeder innen rus- og psykiatribehandling. Kundene er i dag sykehus og klinikker innen rehabilitering, psykisk helse og bedriftshelsetjeneste.

CEO Charles Rusten Michelson sier at oppskaleringen er «timet presist», og at selskapet har opparbeidet en «sterk utfordrerposisjon» i Tyskland.