-
Medeiere* | Boitano AS
-
Chief Operating Officer (COO) | ROEST
-
CEO | Kontur AS
-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
helsetech
Henter 15 mill. for å bekjempe munntørrhet
Alvia har utviklet teknologi som skal tilby en løsning til et problem som rammer mange.

Aliva har landet en emisjonsrunde på 15,5 millioner kroner for å ta opp kampen mot et utbredt, men lite omtalt helseproblem – nemlig munntørrhet.
Det opplyser inkubatoren Innoventus Sør, der Aliva holder til, i en pressemelding.
Selskapet har siden 2020 utviklet en teknologi, kalt Aliva Oral Hydration System, som etterligner kroppens naturlige nivå av spyttproduksjon.
Nå melder selskapet at det er klart for internasjonal lansering og ekspansjon.
– Vi snakker om en folkehelseutfordring som ikke tas på alvor. Derfor er det også et marked som har vært overraskende lite adressert, uttaler daglig leder Birgitte Graverholt.
Totalt har Aliva hentet 65 millioner kroner siden oppstart, inkludert både softfunding og investorkapital.
Det er primært fire aktører som deltar i den nyeste runden, opplyser Innoventus Sør til Shifter: Sten Falkum som står bak selskapet ScanMudring i Mandal og bygger oppdrettsanlegg for ørret på land.
I tillegg består investorgruppen av en trio fra Rogaland – Orstad, Hodne og Alkymist AS – som har støttet selskapet i flere runder, inkludert denne.