-
Senior Key Account / Key Account
-
Konserndirektør digitalisering og teknologi
-
Senior Full-Stack Utvikler | Lawai
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Demand Generation & Campaign Manager (Scandinavia) | Infrakit
-
Utvikler | Blank
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
-
Lead Security Software Engineer | Vespa.ai
Kunstig intelligens
Cristiano Ronaldo investerer i Google-utfordrer
Fotballstjernen inngår partnerskap med Perplexity AI.
Fotballmilliardær Cristiano Ronaldo har kjøpt seg inn i det amerikanske AI-selskapet Perplexity AI, melder Bloomberg.
Hvor mye superstjernen har investert – eller hvor stor eierandel han har sikret seg – er foreløpig hemmelig. Samtidig har Ronaldo og selskapet inngått en global sponsoravtale, og Perplexity lanserer nå et eget interaktivt univers for Ronaldo-fans i søkemotoren sin.
Perplexity AI ble grunnlagt i 2022 og har etablert seg som en av de raskest voksende AI-oppstartene.
Selskapet fra San Francisco posisjonerer seg som en direkte konkurrent til Google.
I september ble selskapet verdsatt til 20 milliarder dollar i en finansieringsrunde, tilsvarende 202 millioner norske kroner etter dagens kurs.
Ronaldo, som ifølge Bloomberg Billionaires Index har en formue på rundt 1,4 milliarder dollar, har til nå stort sett investert hjemme i Portugal, blant annet i hoteller, treningssentre og en mediegruppe. I fjor kjøpte han også Lisboa Racket Center.
Den ferske investeringen kommer få uker etter at Ronaldo møtte USAs president Donald Trump i Washington – et møte som Trump selv delte i sosiale medier og som har trigget spekulasjoner om mulig kommersielt samarbeid.
Flere nyheter om kunstig intelligens
-
AI-feberen fortsetter: Planlegger å legge 6300 milliarder kroner på bordet
-
Opera-gründer skremt av utviklingen i USA: Vurderer å flytte hjem
-
Tinder vil bruke kamerarullen for å hjelpe brukerne gjennom sveipehavet
-
Installer-gründeren flytter til London: – Vi vokste raskest her
-
Musk med gigafusjon
-
Bygg-tech-startupen Volve gikk fra null til 6 millioner på ett år
-
Tesla overgår forventningene – investerer 2 milliarder dollar i Musks xAI-eventyr
-
Softbank i samtaler om å øke investeringen i OpenAI med 300 milliarder
-
Norconsult satser på norsk AI-startup for tidlig planlegging
-
Rapport: AI kutter flere jobber enn teknologien skaper i Storbritannia