-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Eviny Ventures ansetter!
-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab
salg

Selger seg ut av Kebony etter ti år med tap
Etter ti år med tap i Kebony, et selskap som fikk 500 millioner skattekroner i 2013 for å satse på norsk skogbransje, har Investinor solgt seg ut.
Investinor har solgt seg ut av Kebony, et selskap som mottok 500 millioner skattekroner i 2013 for å satse på norsk skogbransje.
Det skriver Finansavisen.
Investinor investerte altså betydelige summer i Kebony, som hadde som mål å revolusjonere treindustrien ved å produsere tropisk kvalitetstre fra norsk furu.
Kebony har siden vært preget av underskudd og ledelsesendringer.
Til tross for støtte fra flere store investorer, inkludert Dyvi-familien, Høegh-familien og prins Maximilian av Liechtenstein gjennom selskapet Lightrock, har selskapet ikke klart å oppnå lønnsomhet.
Investinor uttrykker at de sannsynligvis lider et betydelig tap på investeringen, men detaljene i avtalen forblir konfidensielle.
– Investinor har solgt seg ut av Kebony. Kjøperne er de tre andre hovedeierne, sier investeringsdirektør Stig Andersen i Investinor til Finansavisen.