-
Senior Strategic Partnership Manager | DNB
-
CEO | Norway Health Tech
-
CFO | Biosort
-
Frontend Developer | Pareto Securities
-
Project Manager | Pareto Securities
-
Startup Manager | Framdrift Innovasjon AS
-
Head of Community | Framdrift Innovasjon AS
-
Utvikler | Blank
-
Forretningsutvikler | NAF
-
Revenue Operations Lead | Unleash
oppkjøp
Fortsetter oppkjøpet av svenske tech-selskaper
Norske Visma kjøper svenske Egreement.
Visma sikrer seg nok et svensk tech-selskap, Egreement, gjennom e-identitet.
Det var Breakit som meldte saken først.
Egreement spesialiserer seg på å digitalisering av avtaleprosesser. Tech-selskapet blir altså kjøpt opp av Visma gjennom Svensk e-identitet, som det norske programvareselskapet kjøpte opp i 2017.
Det er ikke kjent hva som er kjøpesummen. Egreement blir som følge av oppkjøpet integrert med Svensk e-identitet.
Det er altså ikke første gang norske Visma shopper svenske tech-selskaper.
I 2022 ble regnskapsutfordreren Bokio kjøpt opp. I 2023 sikret de videre det svenske SaaS-selskapet Blikk.
Egreement har en omsetning på 15 millioner svenske kroner med et negativt resultat på 3,5 millioner kroner. Svensk e-identitet omsatte for 108 millioner samme år, med et negativt resultat på 465.000 kr, skriver Breakit.
Visma-konsernet omsatte for 2392 millioner euro i fjor, dvs. nærmere 28 milliarder kroner, med et driftsresultat tilsvarende rundt 8,1 milliarder.