-
Startup Manager | Framdrift Innovasjon AS
-
Head of Community | Framdrift Innovasjon AS
-
Utvikler | Blank
-
Forretningsutvikler | NAF
-
Revenue Operations Lead | Unleash
-
CFO | Biosort
-
Apputvikler | Frend
-
Fullstack-utvikler | Medbric AS
-
Arkitekt/TechLead | NKI Kompetanse
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
student-entreprenørskap
3,2 millioner til Startupmiljø på BI
– Dette gjør at enda flere studenter får muligheten til å teste ut sine forretningsideer med kyndig veiledning fra gode fagkrefter, sier rektor ved Handelshøyskolen BI, Karen Spens.
Siden 2022 har BI Startup mottatt totalt 2 millioner kroner fra den Norske Handelsstands Understøttelsesfond til utvikling av startupmiljøet på BI.
I den samme perioden, har BI Startup sett en enorm medlemsvekst, og en kraftig tilvekst av nye oppstartsbedrifter som har sprunget ut av miljøet.
– Vi er stolte av å fortsette det gode samarbeidet med Handelshøyskolen BI til det beste for studenter med interesse for entreprenørskap, sier Hans Petter Gonsholt, styreleder i fondet.
BI StartUp er en fysisk hub og møteplass med kontorer for BI-studenter fra ulike studieretninger, der de kan få mulighet og støtte til å utvikle sine egne oppstartsprosjekter.
Studentene får tilgang til inkubatorprogram, partnerbedrifter og mentorer.
– Vi takker for støtten som er svært viktig for utviklingen av entreprenørskapsmiljøet på BI. Dette gjør at enda flere studenter får muligheten til å teste ut sine forretningsideer med kyndig veiledning fra gode fagkrefter, sier rektor ved Handelshøyskolen BI, Karen Spens.