
Millionene triller inn til animasjonsgründere
Animer har omsatt for 7,5 millioner kroner så langt i år.
Målet er 15 millioner kroner, skriver Finansavisen.
Selskapet lager animasjonsvideoer til bruk i for eksempel opplæring og informasjonsdeling på nett og i sosiale medier.
– Vi har mye i pipeline, og står inne for det vi lovet for ett år siden, sier medgründer Sondre Tjøstheim til avisen - som for ett år siden omtalte overnevnte mål om årets omsetning.
Allerede da sto kunder som Reitan Convenience, Nav, Elkjøp, Oslo Taxi og Franzefoss i kø for å kjøpe de håndtegnede videoene.
– Om to år omsetter vi for mellom 25 og 30 millioner kroner og har en margin på rundt 20–25 prosent. Og vi skal holde oss til det vi kan best, nemlig 2D-produksjon. 3D er tre ganger så dyrt, tre ganger så vanskelig og tar tre ganger så lang tid, sier medgründer Tor Martin Olsen til Finansavisen.
Les også: Zoaring har laget 500 tegnefilmer for norske bedrifter — vil hente 20 millioner