-
Fullstack-utvikler | Medbric AS
-
Chief Operating Officer (COO) | Finance Innovation
-
Arkitekt/TechLead | NKI Kompetanse
-
Product Manager | Hybel.no
-
Data/Analytics Engineer | Nordea
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
-
Lead Security Software Engineer | Vespa.ai
-
Principal Software Engineer, AI | Bislab
-
Product Manager, Self-Service Growth | Unleash
-
Senior Technical Project Manager | Nofence

Priser nettmatbutikken til 1,1 milliarder kroner
Kolonial.no henter mer penger. Nå skal de utvide til andre byer.
Ifølge Finansavisen, går tre familiefond inn i Kolonial.no med 150 millioner kroner. Dette betyr at selskapet prises til 1,1 milliard kroner.
Tre pengesterke familiefond går nå inn i Kolonial.no med 150 millioner kroner, i en emisjon som priser selskapet til 1,1 milliarder kroner.
– Vi skal inn i nye byer og få bedre utbredelse på Østlandet, sier daglig leder Karl Munthe-Kaas til DN.
Han forteller til avisen at pengene skal brukes på markedsføring, utvikling og ekspansjon.
Tidligere har Rema 1000 kjøpt seg inn nettmatbutikken. I tillegg til Alliance Venture og Verdane Capital.
Etter emisjonen skal gründerne sitte på verdier for 500 millioner kroner, skriver DN. Munthe-Kaas alene skal sitte på verdier for 150 millioner kroner.
LES OGSÅ: Svensk prissøkemotor utfordrer nettmatbutikkene
Massiv vekst
Kolonial.no har vært igjennom et år med enorm vekst, fra å omsette for 1 million i uka i august i fjor, omsetter de nå for over 10 millioner i uka.
Shifter omtalte selskapet i juni i forbindelse med årsregnskapet for 2015.Selskapet hadde økt omsetningen med 436 prosent fra 2014 til 2015.
− Vi begynte ikke skalere opp før i august. Vi omsatte for rundt en million kroner i uka i august i fjor, og først da vi begynte vi med markedsføring. Vi nådde maks kapasitet på lageret vi var på i april, da omsatte vi for ni millioner kroner i uka. Nå er vi på nytt lager som er fem ganger større enn det forrige. Vi kommer til å lande på rundt 500 millioner kroner i omsetning i år, og hastigheten på vei ut av 2016 kommer til å ligge høyere enn 500 millioner, sa Munthe-Kaas til Shifter.
LES OGSÅ: Slik sørget de for at de 10 gründerne fortsatt sitter på over 50 prosent av aksjene.
I Shifters podcast forteller Kolonial-gründer Karl Munthe-Kaas om hvordan de startet selskapet, hvilke utfordringer de støtte og hvorfor han ikke har tro på matkassene.
Last ned episoden i iTunes, eller den klienten du bruker for å høre på podcasts.