Fintech

ZTL inngår samarbeid med dansk regnskapsaktør 

Det norske fintech-selskapet skal gjøre det mulig å betale regninger direkte fra danske E-conomic. 

Andreas Bjerke, gründer og daglig leder i ZTL Payment Solutions
Publisert

ZTL Payment Solution har inngått et partnerskap med den danske regnskapsaktøren E-conomic. Samarbeidet skal gjøre det mulig for bedrifter å håndtere betalinger direkte fra regnskapssystemet sitt, melder selskapene i en pressemelding.

Målet er å samle betaling og bokføring i én arbeidsprosess og dermed redusere manuelt arbeid i bedriftenes økonomistyring. I stedet for å logge inn på nettbanken, kan bedriftene både opprette og gjennomføre nasjonale og internasjonale betalinger direkte i regnskapssystemet.

– Vi vil gjøre det så enkelt som mulig for virksomheter å håndtere deres økonomi. Når betaling og regnskap henger tett sammen i samme system, sparer virksomheter tid og får et bedre overblikk over deres økonomi, sier Christian Wook Anders, produktsjef i E-conomic.

Hos ZTL ser de samarbeidet som et viktig skritt i arbeidet med å integrere betalingsinfrastruktur i programvaren bedrifter allerede bruker til daglig.

– Vårt mål er å gjøre betalinger til en naturlig del av virksomhetenes finansielle arbeidsflyt, sier Andreas Bjerke, administrerende direktør i ZTL Payment Solution.

Den nye betalingsfunksjonen forventes å bli tilgjengelig for E-conomics kunder senere i år.