betaling
Vipps inn i Spond
Vipps og Spond er i dag to av Norges mest brukte apper. Nå blir Vipps et betalingsalternativ i Spond, appen for administrasjon av idrettslag.
Fra 15. september kan medlemskontigenter, treningsavgifter, turneringsgebyr, lagkasser og dugnadslodd i Spond betales med Vipps. De to norske teknologiselskapene går nå sammen om tjenesten i Norge, skriver selskapene i en pressemelding.
– Vi har lenge fått spørsmål fra brukerne våre om Vipps. Derfor føltes dette som en veldig naturlig kombinasjon. Spond samler det som skjer rundt laget eller gruppa, mens Vipps gjør betalingen enkel. Vi utfyller hverandre godt, sier leder for Spond Norge, Christian Johansen.
Spond har over 1 million brukere i Norge, og rundt 4,5 millioner globalt. I Norge er det i dag omtrent 53.000 aktive grupper, der fotball er størst med 27.000 aktive grupper. For Vipps handler samarbeidet om å være tilgjengelig der folk er.
– Vipps og Spond er to norske tjenester som har klart å bli en del av folks hverdag. Spond organiserer mye av livet rundt barn, idrett og frivillighet. Vi gjør betaling enkelt. Når vi kobler de to sammen, slipper brukerne å hoppe mellom tjenester for å få ting gjort, sier kommersiell leder Vegar Heir i Vipps.