-
Product Owner Investeringskjerne - Bergen/Oslo | DNB
-
Innovation-to-Market Specialist | Highsoft
-
Product Owner | DNB
-
Data Engineer, Data Core team | NBIM
-
Demand Generation & Campaign Manager (Scandinavia) | Infrakit
-
CFO | Biosort
-
Utvikler | Blank
-
Revenue Operations Lead | Unleash
-
Arkitekt/TechLead | NKI Kompetanse
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
PRISDRYSS
Vant pris for Vestlandets beste idé
Lace Lithography vant prisen for Vestlandets beste idé under Innovasjonsuken OPP mandag.
– Denne prisen betyr mye for oss ettersom vi vet hvor verdifullt det er å være en del av techmiljøet i Bergen og Vestland. Vi hadde ikke vært der vi er i dag uten uvurderlig hjelp og støtte fra VIS-Vestlandets innovasjonsselskap, UiB, innovasjon Norge, Norges forskningsråd og Trond Mohn forskningsstiftelse. Denne prisen skal vi bruke til å øke farten, tiltrekke oss talent og holde fokus, sier Morten Ansteensen i Lace Lithography.
Gründerselskapet utvikler en ny produksjonsmetode for halvlederindustrien. Teknologien tillater produsenter av mikrobrikker å lage kraftigere og mindre energikrevende brikker.
– Lace Lithography vil med sin teknologi revolusjonere chipmarkedet ved å utfordre de fysiske rammene. Dette er et flott eksempel på hvordan banebrytende forskning kan sikre nye arbeidsplasser på Vestlandet, sier Frode Fjeldstad i Agenda Vestlandet som sammen med Hilde Indresøvde i VIS delte ut prisen for "Vestlandets beste idé" under åpningsarrangementet til Innovasjonsuken OPP.