-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Eviny Ventures ansetter!
-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab

Spotify med ny gigant-avtale
Streaming-selskapet har sikret seg avtale med "de fire store".
I fjor sommer signerte Spotify globale lisensavtaler med det de kalte "to av de fire store" plateselskapene, Sony og Merlin. I april ble det klart at det var oppnådd en avtale med Warner - og nå signerer Universal også en ny kontrakt med Spotify. Det skriver DI Digital.
– Sammen ser vi frem til å fortsette å investere i og bygge nye verktøy og tilbud til artister over hele verden, Spotifys administrerende direktør og grunnlegger Daniel Ek i en kommentar.
Den nye avtalen betyr, i tillegg til tilgang til musikkatalogen, at Universal vil være det første plateselskapet som melder seg inn i Spotifys "toveis marked". Det er en intern markedsplass der plateselskaper blant annet kan velge å betale for å markedsføre sine artister på plattformen.
Universal har rundt 40 prosent av markedsandelen i musikkrettigheter i USA.
Selskapet har også slått seg store på podcast-markedet, og har den siste tiden signert flere store podcast-stjerner til eksklusive avtaler