-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Engineering Manager | Handelsbanken
-
Erfaren mobilapp-utvikler | Handelsbanken
-
Fullstack-utvikler | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
-
Product Owner Investeringskjerne - Bergen/Oslo | DNB
-
Innovation-to-Market Specialist | Highsoft
-
Product Owner | DNB
-
Data Engineer, Data Core team | NBIM
Norsk forskning og innovasjon har fått 2,2 milliarder kroner fra EUs Horisont 2020 siden mai
– Jeg har stor tro på at de skal klare å levere sterkt også i årene framover, sier Forsknings- og høyere utdanningsminister Henrik Asheim (H).
Siden mai måned har norske forsknings- og innovasjonsaktører fått mer enn 2,2 milliarder kroner fra EU-programmet Horisont 2020.
Det viser nye tall fra Kunnskapsdepartementet. Én av milliardene har gått til vaksinekoalisjonen Cepi, som har hovedkontor i Norge.
Siden programmet startet i 2014 har næringsliv, offentlige virksomheter og akademia i Norge hentet hjem rundt 13,6 milliarder kroner, som utgjør 2,46 prosent av pengene i EU sitt forsknings- og innovasjonsprogram.
Minister for forskning og høyere utdanning, Henrik Asheim (H), er imponert over at norske aktører gjør det stadig bedre i konkurransen om EU-midlene.
– Jeg har stor tro på at de skal klare å levere sterkt også i årene framover når det nye programmet starter opp. På sikt mener jeg målet må være at Norge får mer penger igjen enn vi putter inn, sier han.
(©NTB)