Fintech
Kvittering-selskap prises til over 100 millioner
DNB Ventures er investorene som nå går inn i fintech-selskapet Receipts.

Oppstartsselskapet Receipts har foreløpig verken salgsinntekter eller en løsning som er lansert, skriver Finansavisen.
Likevel går nå DNB Ventures, Obos, Såkorn 1 Midt og Antler inn som nye investorer i selskapet.
Shifter har tidligere fortalt om oppstartsselskapet som skal digitalisere det som blir sett på som den siste ikke-digitaliserte skansen innenfor fintech - kvitteringene. Selskapet vil lage en løsning som sender digitale kvitteringer rett til nettbanken.
– Tilliten disse profesjonelle investorene viser oss er svært motiverende. Det gir oss et velkomment løft i en nokså hektisk hverdag, sier Kent Olav Ferstad, gründer og daglig leder i Receipts til avisen.
Selskapet forventer å lansere i løpet av 2025.
Receipts har nå hentet 20 millioner kroner i en emisjon som priser selskapet til over 100 millioner kroner.
Kapitalen skal selskapet bruke til å få fart på utrullingen i Norge.
– Vår ambisjon er å etablere Receipts som «de facto» infrastruktur for digitale kvitteringer og «tap to identify» internasjonalt. Med denne investeringen tar vi et viktig steg mot dette målet, sier Ferstad til avisen.