-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Engineering Manager | Handelsbanken
-
Erfaren mobilapp-utvikler | Handelsbanken
-
Fullstack-utvikler | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
-
Product Owner Investeringskjerne - Bergen/Oslo | DNB
-
Innovation-to-Market Specialist | Highsoft
-
Product Owner | DNB
-
Data Engineer, Data Core team | NBIM
Flere klager på nye elsparkesykkelregler i Oslo
Mange klager på de nye elsparkesykkelreglene i byen. Særlig taket på 8.000 sykler skaper misnøye.
Flere av de 185 treffene når man søker på «elsparkesykler» i kommunens postjournal er klager på de nye elsparkesykkelreglene, skriver Avisa Oslo.
En av klagerne skriver blant annet at han tidligere brukte elsparkesykkel daglig, men nå nesten ikke finner noen.
– Der jeg bor går bussen bare hvert 30. minutt. Så alternativet blir bil. Ønsker heller å tenke på miljøet og kjøre e-scooter, skriver personen ifølge AO.
87 av henvendelsene er merket «100.000 daglige turer krever bedre regulering», som er en publikumskampanje startet av elsparkesykkelaktørene Voi, Ryde og Tier i forbindelse med de nye reguleringene.
I en epost til AO skriver Bymiljøetaten at de setter pris på alle typer innspill fra publikum.
– Ny ordning for å regulere utleie av elsparkesykler i Oslo ble innført for nesten fire uker siden, og vi har naturlig nok fått innspill knyttet til denne, skriver etaten.
De opplyser at Bymiljøetaten snart vil gå i gang med å lage forslag til ny forskrift som vil tre i kraft fra 1. april neste år.
(©NTB)