-
Startup Manager | Framdrift Innovasjon AS
-
Head of Community | Framdrift Innovasjon AS
-
Utvikler | Blank
-
Forretningsutvikler | NAF
-
Revenue Operations Lead | Unleash
-
CFO | Biosort
-
Apputvikler | Frend
-
Fullstack-utvikler | Medbric AS
-
Arkitekt/TechLead | NKI Kompetanse
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
resultat
Dr. Dropin tapte 93 millioner i fjor
Måtte nedbemanne 30 prosent av hovedkontoret.
Dr. Dropin tapte 93 millioner kroner før skatt i 2024, melder Dagens Næringsliv.
Selskapet har levert negative resultater hvert år siden oppstarten i 2017, med unntak av koronaåret 2021.
De siste to årene har selskapet samlet sett tapt 200 millioner kroner.
– I 2024 tapte vi penger på ren drift. Vi trenger en årlig omsetning på 400 millioner kroner for å gå i null, sier finansdirektør Petter Lade til avisen.
I fjor endte omsetningen på 294 millioner kroner.
Administrerende direktør Kristoffer Ingebrigtsen forklarer at den største utfordringen var nedbemanningen på hovedkontoret, der 30 prosent av arbeidsstyrken ble sagt opp.
– Det var krevende for organisasjonen. Nedbemanning skaper en usikkerhet som setter sitt preg på arbeidsmiljøet, og det var tungt å si farvel til gode kolleger, sier han til DN.
I år går det ifølge Ingebrigtsen bedre for selskapet som leverer helsetjenester i Norge, Sverige og Storbritannia. I juni var konsernet lønnsomme for første gang på månedsbasis.
– Fra juni måned og videre vil vi nå være lønnsomme på driften. Det er en milepæl for oss, sier han til avisen.