-
Fullstack-utvikler | Medbric AS
-
Chief Operating Officer (COO) | Finance Innovation
-
Arkitekt/TechLead | NKI Kompetanse
-
Product Manager | Hybel.no
-
Data/Analytics Engineer | Nordea
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
-
Lead Security Software Engineer | Vespa.ai
-
Principal Software Engineer, AI | Bislab
-
Product Manager, Self-Service Growth | Unleash
-
Senior Technical Project Manager | Nofence
resultat
Bookis øker inntektene: – Interesse for oppkjøp
Selskapet har tatt «first things first» - og dratt inn nær 40 millioner kroner på kjøp og salg av brukte bøker.

Bookis hadde i fjor inntekter på nær 40 millioner kroner, mot 33,6 millioner kroner året før. Tross en lønnsom januar i 2024 beløp underskuddet seg til 3,3 millioner kroner, men likevel opp fra et tap på nær 10 millioner kroner i 2023.
Markedsplassen for bruktbøker har vært gjennom en lang rekke opp- og nedturer siden oppstarten i 2016, men hva gjelder 2025 rapporter medgründer Lasse Brurok nå om en kraftig vekst.
– Vi har en topplinjevekst på cirka 50 prosent mot 2024, sier han og fortsetter:
– Vi ser en økning de siste månedene, og forventer høyere vekst resten av året.
– First thing first
Blant de aller viktigste driverne bak denne veksten, står forbedring av produktet, mener Brurok.
– Gjennom å forbedre en ting om gangen. «First thing first, second later». Deretter er det markedsføring som er lønnsom på hver transaksjon.
Selskapet som har Schibsted/Vend Tillväxtmedier AB på eiersiden, hentet sist kapital og 4,1 millioner kroner, i 2023.
– Bookis er lønnsomme og ikke avhengig av kapital, sier Brurok nå og legger til:
– Nå som vi har kommet til lønnsomhet, opplever vi interesse for oppkjøp av Bookis. Både fra Norge og utlandet.
– Ønsker dere å selge nå?
– Det er naturlig for oss å lytte når aktører tar kontakt. Samtidig er vi i en solid posisjon med rask vekst og positiv «cash flow», og vi fortsetter gjerne å bygge selskapet videre på egen hånd. Vi har ingen hast med å selge Bookis, sier Brurok.