-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Engineering Manager | Handelsbanken
-
Erfaren mobilapp-utvikler | Handelsbanken
-
Fullstack-utvikler | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
-
Product Owner Investeringskjerne - Bergen/Oslo | DNB
-
Innovation-to-Market Specialist | Highsoft
-
Product Owner | DNB
-
Data Engineer, Data Core team | NBIM
sirkulærøkonomi
Airthings-topp blir ny teknologisjef i Pexip
Audhild Andersen Randa forlater stillingen som teknologidirektør i Airthings. Nå skal hun lede ingeniørorganisasjonen i videokonferanseselskapet Pexip og sørge for at teknologien gir klingende mynt i kassa.
Pexip henter en tungvekter fra den norske teknologiscenen for å styrke ledergruppen.
Audhild Andersen Randa tiltrer som ny konserndirektør for ingeniøravdelingen (EVP Engineering) og får det operative ansvaret for selskapets kjernevirksomhet: utviklingen av Pexips videoplattform.
Randa kommer rett fra rollen som Chief Technology Officer (CTO) i det børsnoterte sensorteknologiselskapet Airthings. Der hadde hun ansvaret for hele teknologiløpet, fra forskning og utvikling til drift og programledelse.
Pexip-sjef Trond K. Johannessen legger ikke skjul på at det er Randas evne til å koble kode med kommersielle resultater som var avgjørende for ansettelsen.
– Audhilds evne til å koble teknologiutvikling til forretningsresultater gjør henne til rett person på rett tidspunkt for Pexip. Hennes lederskap blir sentralt når vi skalerer plattformen, videreutvikler en sterk engineering-kultur og posisjonerer selskapet for langsiktig vekst, sier Johannessen i en kommentar.
Fra digital transformasjon til sikker video
Før tiden i Airthings tilbrakte Andersen Randa åtte år i Circle K Europe, der hun ledet en internasjonal IT-organisasjon på 230 spesialister gjennom en omfattende digital transformasjon.
Hun har også strategisk erfaring som konsulent i McKinsey & Company, og har i dag styreverv i Entur og Norkart.
I sin nye rolle i Pexip blir hun en del av konsernledelsen og skal jobbe tett med teknologidirektør (CTO) Ian Mortimer og operasjonell direktør (COO) Helge Hansen. Målet er å sikre skalerbarhet og kundeorientert innovasjon.
Hovedpersonen selv peker på kulturen som en viktig motivasjonsfaktor for overgangen.
– Jeg blir inspirert av Pexips misjon og lagets «world champion»-mentalitet. Teknologi er bare så sterk som menneskene bak den, og jeg gleder meg til å være med å bygge videre, sier Randa.
Ansettelsen signaliserer at Pexip fortsetter å investere i plattformen for å kapre nye markedsandeler innen sikker og sømløs videokommunikasjon, i et marked med hard internasjonal konkurranse.