transport

4600 i står i kø for å kjøre denne

Åtte år gamle Podbike legger bak seg noen tøffe år - med en lojal kundegruppe. 

Anne-Lise Heggland er daglig leder i Podbike. Hun startet selskapet sammen med ektemannen Per Hassel Sørensen i 2016.
Publisert Sist oppdatert

Podbike ble etablert 2016, og nå har omsider kundeleveransene startet og driftsinntektene begynt å komme, melder Finansavisen

Stavanger-selskapet som bygger elsykler med fire hjul og tak, har flere ganger tidligere blitt nevnt i Shifter blant lovende transport-startups som skal få folk til å la bilen stå. 

Nå forteller de om en «backlog» på 4600 enheter som de skal levere de kommende årene. Rundt 95 prosent av kundene har lojalt ventet og samtidig godtatt prisøkning. 

– I disse dager tar vi også opp den aktive markedsføringen igjen. Den har ligget stille i et par år, sier Anne-Lise Heggland, daglig leder og medgründer, til avisen. 

Hun forteller videre at de legger bak seg noen vanskelige år med mange utfordringer. I disse dager signerer Podbike en avtale som sikrer serieproduksjon av sykkelen i Tsjekkia. 

– Det er en stor milepæl for oss å kunne skalere opp produksjonen. Fra og med andre kvartal 2025 har vi mål om å produsere 150 enheter i måneden, sier Heggland. 

Få gratis nyhetsbrev

Abonner på Shifters nyhetsbrev for de siste nyhetene, trendene og analysene.