-
Senior Technical Project Manager | Nofence
-
Marketing Manager | Auk
-
Growth Specialist | Noteless
-
Digital Innovation Consultant | BAHR
-
Avdelingsleder | DNB Bank ASA
-
Head of People and Culture | Noteless
-
Strategisk rådgiver og prosjektleder - M365 | Frend
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
sosiale medier

Twitter kaller Musks kontraktsbrudd ugyldig
Twitter krever at Elon Musk overholder avtalen om å kjøpe Twitter for 44 milliarder dollar og kaller avgjørelsen om å trekke seg fra kjøpet ugyldig og feil.
Tesla-eier Musks advokater sendte fredag et brev til Twitter om at Musk trekker seg fra kjøpet av sosiale medier-plattformen.
Musks advokater anklager Twitter for å ha brutt en rekke punkter i kjøpsavtalen. Det bestrider medieselskapet, som forbereder søksmål mot Musk for å redde avtalen.
– Twitter har ikke brutt noen av selskapets forpliktelser i avtalen, sier Twitters advokater i et brev til Musk og hans advokater. Brevet er også sendt til USA kredittilsyn SEC.
I brevet krever Twitter at Musk overholder avtalen, inkludert forpliktelsene om å gjøre sitt beste for å «fullbyrde og effektivisere transaksjonene som er tenkt i avtalen».
Twitter-aksjen stupte over 11 prosent i børshandelen i USA mandag, første handelsdag etter at Musk trakk seg fra avtalen.