-
Senior Key Account / Key Account
-
Konserndirektør digitalisering og teknologi
-
Senior Full-Stack Utvikler | Lawai
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Demand Generation & Campaign Manager (Scandinavia) | Infrakit
-
Utvikler | Blank
-
FullStack Site Reliability Engineer | Vespa.ai
-
Lead Security Software Engineer | Vespa.ai
POLITIKK
TV 2 og DN: Stoltenberg fortsetter ett år til som Natos generalsekretær
Torsdag morgen skriver både TV 2 og Dagens Næringsliv at de erfarer at Nato-sjef Jens Stoltenberg fortsetter i jobben som generalsekretær i ett ekstra år.
Stoltenberg skulle egentlig gå av som generalsekretær 30. september. Etter planen skulle han tiltre stillingen som norsk sentralbanksjef senere i år.
Men torsdag morgen sa Stoltenberg at det er opp til lederne i Natos 30 medlemsland å ta beslutningen om han skal fortsette.
– Jeg overlater den avgjørelsen til de 30 lederne. Jeg har ikke ytterligere å tilføye, sa Stoltenberg da han ankom et hastetoppmøte i Nato i Brussel. Der skal han møte stats- og regjeringssjefer fra Natos 30 medlemsland.
En sentralt plassert kilde i Nato sier til NTB at det har vært et jevnt press på at Stoltenberg fortsetter som generalsekretær hele tiden, også etter at han fikk jobben som sentralbanksjef i Norge, og særlig etter at Russland invaderte Ukraina.