-
Chief Operating Officer (COO) | ROEST
-
CEO | Kontur AS
-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
Utvikler | Nettbil
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
Ai

Nå blir Copilot tilgjengelig for alle bedrifter
Tirsdag blir Microsofts AI-baserte verktøy tilgjengelig for alle norske bedrifter – også små og mellomstore.
I dag blir Copilot tilgjengelig for alle virksomheter med Microsoft 365 Business Standard eller Business Premium – uten noen minstekrav til antall lisenser.
Det betyr at også små og mellomstore bedrifter kan ta i bruk verktøyet som har vært tilgjengelig for større virksomheter med EA-lisenser (Enterprise agreement) siden november 2023.
Ved at språkmodellen bak Chatgpt er integrert i velkjente verktøy som Word, Excel, Powerpoint og Teams – er formålet blant annet å effektivisere arbeidshverdagen til folk for å frigi tid til å skape verdi.
Med verktøyet kan man blant annet autogenerere sammendrag i Word, automatisere tall i et Excel-regneark og oppsummeringer av Teams-møter.
I følge Microsoft har virksomheter som Aker BP, Orkla, KPMG, PwC og Visa allerede meldt om betraktelige produktivitets-gevinster ved å ta i bruk verktøyet.