-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
-
Director of Engineering | No Isolation
-
Lead Engineer for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
Lead Product Manager for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Fagansvarlig Data og innsikt | Eksfin
-
Chief Commercial Officer / VP Sales | Muybridge
-
Seniorutvikler | Cartagena
-
Recruitment Specialist | Rede People
BANK OG FINANS

HSBC kjøper opp Silicon Valley Bank i Storbritannia
Storbanken HSBC kjøper opp Silicon Valley Bank UK, datterselskapet til den amerikanske banken som kollapset tidligere i uka.
Det kunngjorde den britiske finansministeren Jeremy Hunt mandag morgen. Grepet beskytter alle innskudd i banken, uten at britiske myndigheter må bidra med økonomiske midler.
Fredag ble Silicon Valley Bank UK satt under konkursbeskyttelse, samme dag som moderselskapet Silicon Valley Bank ble satt under konkursbeskyttelse i USA. Kollapsen har skapt store problemer for teknologinæringen i Storbritannia.
Bankkollapsen beskrives som den største i USA siden finanskrisen mellom 2007 og 2009.
Silicon Valley Bank har spesialisert seg på såkalt risikokapital og er ifølge AP den 16. største banken i USA. I forrige uke ble det klart at banken hadde store problemer, noe som også har ført til at aksjekursen i en rekke storbanker har rast på børsene både i USA og Europa de siste dagene.
(©NTB)