-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Eviny Ventures ansetter!
-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab
Første svenske el-sparkesykkel-startup ute av kampen
Den svenske el-sparkesykkel-startupen Glyde har nå trukket sine sparkesykler vekk fra de svenske gatene. Det melder Breakit.
Glyde selv har ikke kommet med noen kommentar, og det er brukerne selv som har lagt merke til at de gule sparkesyklene har forsvunnet. Aktøren var et av seks selskaper som opererte i Stockholm, og en av tre lokale aktører.
Selskapet kom også veldig stille inn på markedet, da de uten forvarsel satte sine gule sparkesykler på gaten i mars.
Det har vært mye snakk om hvor mange aktører det er plass til i markedet og NHH-professor Tor W Andreassen har tidligere sagt til Shifter at han mener det også vil være bare to selskaper som står igjen i Norge til slutt. Foreløpig er det fem aktører i Oslo, med flere på vei.