-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit
-
Director of Engineering | No Isolation
-
Lead Engineer for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
Lead Product Manager for Oslo or Grimstad | Davidhorn
-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Fagansvarlig Data og innsikt | Eksfin
-
Chief Commercial Officer / VP Sales | Muybridge
-
Seniorutvikler | Cartagena

PST advarer: Ber norske myndigheter holde et øye med Huawei
PST advarer mot samarbeid med den kinesiske telegiganten Huawei.
Det melder NRK - som referer fra PSTs årlige trusselvurdring, der første punkt omhandler statlig etterretningsvirksomhet og angrep på norske datanettverk.
– Vi peker på to land vi ikke har et sikkerhetspolitisk samarbeid med, og som driver etterretning mot Norge og norske interesser, sier PST-sjef Benedicte Bjørnland, ifølge NRK.
Hun viser til Russland og Kina.
– Begge har cyberkapabiliteter som setter dem i stand til å etterrette og stjele informasjon fra Norge i cyberdomenet, sier hun videre.
Bjørnland oppfordrer til å være oppmerksom på hvilke knytninger det er mellom virksomheter og myndighetene i Kina, skriver NRK.
Den kinesiske telegiganten Huawei har de siste månedene blitt utestengt fra utbygging av 5G-nett i en rekke land på grunn av sikkerhetsvurderinger.