-
Chief Operating Officer (COO) | ROEST
-
CEO | Kontur AS
-
VP Marketing | Glint Solar
-
Ingeniører innen kontroll, elektronikk og datasyn | Munin
-
Senior Developer | Klaveness Digital
-
Integration Engineer | MIMIRO
-
Utvikler | Nettbil
-
AI Engineer | Noteless
-
Customer Success & Content Coordinator | Wrepit
-
Senior Software Engineer | Wrepit

Basefarm solgt: Blir ledende i Europa innen skytjenester for enterprisemarkedet
Telegiganten Orange punget ut 3,3 milliarder kroner for det norske selskapet.
– Vi tror det er en riktig pris og er fornøyd med den nye eieren, sier gründer og styreleder Grethe Helene Viksaas til Dagens Næringsliv.
Basefarm utvikler nettbaserte sky- og stordataløsninger. Selskapet som ble startet opp i 2000, har i dag virksomhet i Norge, Sverige, Nederland, Østerrike og Tyskland.
Det er oppkjøpsselskapet Abry Partners, som kjøpte det norske it-selskapet i 2012 for 700 millioner kroner, som initierte salget, skriver DN.
De får rundt 2,35 milliarder kroner for sin 71 prosent aksjeandel i Basefarm, mens øvrige ansatte og ledere deler mer enn 100 millioner kroner.
– Salget har ligget i kortene hele veien. Abry har vært med som eier i seks år, og har i utgangspunktet tre–syv års horisont på eierskapene sine, sier Viksaas til DN.
Det fransk teleselskapet med sine 152.000 ansatte og 273 millioner kunder - omsatte i 2017 for 41,1 milliarder euro.
Viksaas sier til DN, at Basefarm skal bestå som navn – og selskap.